БІЛЬ У СУГЛОБАХ

Зміну погодних умов супроводжують зміни атмосферного тиску. Якщо суглоби почали реагувати на зміну погоди, вологості, атмосферного тиску – це означає, що внутрішньосуглобовий тиск не встигає адаптуватися до зовнішніх умов. Відтак розвивається набряк навколосуглобової тканини, через що стискається нервово-судинний пучок, що й спричиняє біль.

Біль у суглобах – проблема здебільшого осіб немолодих і вона пов’язана з віковими змінами, деформацією суглобів та зниженням їхньої рухливості. Чутливість суглобів до змін погоди і перепадів температури може бути наслідком уже призабутих травм, а також запальних хвороб навіть у молодих людей.

Біль у суглобах появляється в разі артритів і артрозів.

Артрит – це запалення суглобів. Артрит може розвинутися внаслідок перенесених інфекційних хвороб, грибкових уражень, вікових і гормональних змін, травм, впливу холоду, надмірних фізичних навантажень, навіть надлишкової ваги. Тоді в суглобах виникає запалення, порушуються обмінні процеси та живлення, виникає біль, стають обмеженими рухи.

Якщо запалення виникло в одному із суглобів – це моноартрит, у кількох – поліартрит. Існує артрит дистрофічний (унаслідок порушення обміну речовин чи фізичного навантаження), травматичний. Суглоби за цих артритів набрякають, а рухи спричиняють біль.

Артрити призводять до розвитку артрозу – дегенеративного руйнування хряща. У разі артрозу запалюються і навколишні тканини, через що порушується живлення суглоба. Двері міжкімнатні.

Якщо суглоби «ниють» на погоду в молодому віці – це небезпечна ознака. Вона може вказувати на розвиток запальних процесів у них, певні дегенеративні зміни, зниження вмісту кальцію, нестачу вітаміну Д. тоді треба провести всебічне обстеження – УЗД суглобів, денситометрію (тест на остеопороз), здати кров на лабораторний аналіз.

У разі проблем зі суглобами не варто вживати багато квасних продуктів (квашених помідорів та огірків, кваску), бобових. Бо вони містять пурини – речовини, які осідають на суглобах у вигляді кристалів. Корисно вживати телятину і рибу (несолону та некопчену), збільшити кількість рослинної та молочної їжі, з’їдати не менш як півкілограма різних фруктів та ягід на день.

Суглоби люблять рух. Тому потрібно більше ходити пішки, щодня робити гімнастику, стежити за вагою (кожен зайвий кілограм прискорює зміни в суглобах).

Лікування за артритів має бути комплексним. У разі артритів лікарі призначають не тільки ліки, а й фізпроцедури, санаторне лікування, двічі на рік потрібно робити лабораторне обстеження крові, а раз на рік – рентген суглобів.

Основна мета лікування за будь-яких артритів – ліквідувати запальний процес, знизити больові відчуття, максимально зберегти функції ураженого суглоба.

Народна медицина проти артритів пропонує різні способи.

Кашку з коріння хрону використовують для компресів. З гірчиці ставлять гірчичники. З кашки з коріння редьки, ріпи роблять компреси.

Якщо докучають артрити, відкладення солей, суглобовий ревматизм, набряки, треба пити відвар із листя брусниці. Дві чайні ложечки листя залити склянкою води, кип’ятити впродовж 15 хвилин, охолодити й процідити. Пити ковтками впродовж дня.

За артриту помічною є кульбаба лікарська. Зі свіжої трави ставлять компреси. З коріння і трави можна приготувати настій. 6 г подрібненої сировини залити склянкою води, кип’ятити впродовж десяти хвилин, настояти півгодини. Пити по столовій ложці тричі на день перед їжею.

Коли відчутно біль у суглобах, корисно споживати плоди брусниці, горобини, обліпихи, чорної смородини, чорниці в будь-якому вигляді.

Коли болять суглоби, не можна вдаватися до самолікування, адже кожен конкретний випадок потребує індивідуального підходу. В різних ситуаціях потрібна симптоматична терапія – локально зняти біль допоможуть гелі, пластирі чи мазі, а за сильного болю вже потрібні ліки – таблетки чи ін’єкції.

Надія КОХАНА