Від головного болю можна позбутися і за допомогою рушника! Звичайного, бажано, досить тонкого, який легко скрутити в не надто щільний джгут. Своєї “чарівної” сили рушник набуває в момент закручування по спіралі, тож працювати рушником теж доведеться за допомогою спіральних рухів.
Якщо ви уважніше придивитеся до навколишнього життя, то обов’язково помітите, що спіральна форма і спіральні рухи відіграють у ньому чималу роль. Спіраль нагадують вушна раковина і кишечник, в спіральку згорнутий людський ембріон, молекула ДНК. Спірально розташовані пелюстки троянди і голки кактуса. А яку позу приймають наші домашні улюбленці, лягаючи спати? Носик на лапки, а зверху – хвостик. Чим не спіраль?! По спіралі вода збігає у вузький отвір, підкоряючись вихровим законам, незалежно від того, чи вона тече в бурхливій річці чи в стічний отвір у ванній. Приклади можна наводити безкінечно… Справа в тому, що форму гігантської спіралі має Всесвіт. Можливо саме тому по спіралі рухаються потоки енергії в людському тілі.
Для того, щоб ми були здоровими і добре себе почували, потрібно лише, щоб спіральна енергетична система організму діяла без перебоїв, переносячи в кожну клітинку нові сили, нові ресурси. Однак, під впливом різних факторів – від поганої екології до банальної втоми, потоки енергії в тілі часто перериваються, застопорюються. Імунітет слабшає і організму не вистачає ресурсів щоб самостійно відновити свою роботу. А для відновлення часто досить виконати елементарні спіральні рухи. Згадайте, коли у нас затікає нога чи рука, що ми робимо? Крутимо цією частиною тіла. А як ми чинимо, якщо вдарилися? Потираємо забите місце круговими рухами. Що робить маленька дитина, втомлена сидіти і слухати вчителя, вихователя? Починає крутитися! Спіральними рухами можна полегшити і головний біль.
Масаж рушником можна робити самостійно або за допомогою когось із близьких, знайомих. Ідеальний варіант – вафельний рушник розміром 30х50 см. Але це не настільки важливо, якщо ви перебуваєте не вдома, а метод випробувати готові, то скористайтесь підручними матеріалами – наприклад підійде і шалик шарф.
Скручений джгутом рушник візьміть в обидві руки, злегка натягніть і притисніть до потилиці. Ритмічними рухами, наче підкручуючи, пересувайте рушник з боку в бік, поступово зміщуючи джгут від потилиці вниз – по шиї і до плечей. Ось і вся премудрість! Головне, щоб рушник притискався до тіла. Повторювати вправу потрібно 4 або 8 разів – залежно від вашого самопочуття.